Ha Te is a bútorfestés szerelmese vagy, akkor nem újdonság, hogy az üres festékes dobozok pillanatok alatt felsorakozhatnak. Napfény Illata Anikó egy szuper újrahasznosítási tippel rukkolt elő, amellyel Te is könnyedén új életet adhatsz a kiürült festékes dobozoknak. Kíváncsi vagy? Akkor vágjunk is bele!
A festékmaradékok és festékes göngyölegek is hulladékudvarba valók- ellenőrizni kell, melyikben lehet leadni ezeket, vagy a meghirdetett veszélyes hulladékgyűjtések alkalmával is megszabadulhatunk tőlük.
Egy másik lehetőség a dobozok újrahasználata. Először persze az összes festéket el kell használni, ha mégis van maradék, akkor jöhetnek a kis projektek: fess faházikós dekorációkat, alakítsd át az építőkockákat, vagy fesd át az üvegpalackot. Ha már egy csepp festék sem maradt, a dobozt megtisztítjuk és jöhet az újrahasznosítás.
A kis kiszerelésű (120 ml) Annie Sloan Chalk Paint fémkannái nagyon csinosak, régóta tervben volt, hogy felhasználom őket. Amikor elpakoltam a téli ünnepekről megmaradt gyertyacsonkokat, már nem volt kérdés, hogy mi lesz a kis csinos fémdobozokból.
ELŐKÉSZÜLETEK
Bizony, a maradék gyertyát öntöm majd bele. A gondolatot tett követte, és előkerültek az alapanyagok:
-
gyertyamaradékok
-
kanóc: a gyertyamaradékok kanócait használtam, de hobbiboltokban is kapható
-
kimosott 120 ml-es AS Chalk Paint festékes doboz
-
csipesz
-
edény az olvasztáshoz
ÍGY VÁGJ BELE!
- lépés : A festékes dobozról először leszedtem a címkét, majd a ragacsot eltávolítottam, erre van egy jól bevált receptem, ami mindenféle makacs ragasztót eltávolít.
- lépés: Ezután következett a gyertyamaradékok olvasztása: összetördeltem a gyertyákat, és egy konzerves dobozba tettem a viaszt, amit vízzel töltött edénybe tettem, melyet megmelegítettem.
- lépés: A kanócot egy csipesz segítségével a dobozra helyeztem úgy, hogy a kanóc leérjen a doboz aljára.
TIPP: A teamécses alján lévő kis talpas kanócnak a fémtalpát is felhasználhatjuk az újrahasznosított kanócunk készítéséhez.
Így öntöttem bele a megolvadt viaszt. Ez a viasz nem teljesen tiszta, érdemes óvatosan önteni, vagy egy fémszűrőn megszűrni. A gyertyaöntéshez használt eszközöket ne használjuk étkezési célokra.
Ezután már csak várni kell, amíg megszilárdul a viasz. Addig elkészítettem a címkéket, a feliratok személyre szabhatók, így igazán egyedi lesz az újrahasznosított gyertyánk. Mivel most a minimál stílust szeretem, fehér papírra nyomtattam, de nyomtathatjuk színes papírra is, ha azt szeretnénk.
Ajándéknak is kiváló, de a teraszos kávézások, romantikus vacsorák kedves kiegészítője is lehet.
Teljesen odavagyunk az ilyen kreatív ötletekért! Ha a Te tarsolyodban is van pár szuper újrahasznosítási megoldás, akkor mutasd meg nekünk Instagram, vagy Facebook oldalunkat megjelölve!
Hagyj üzenetet